Forumumuza hoş geldiniz...
Duyuru yoktur.
Forum kurallarını okumayı unutmayınız...

Forumumuza Hoş Geldiniz...

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sıkça Sorulan Sonuçlar [SSS]
05-19-2012, 04:06 AM (Bu Mesaj 05-19-2012 04:07 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Sean.)
Mesaj: #1
Sıkça Sorulan Sonuçlar [SSS]
Nemexia nedir?
Nemexia tarayıcı tabanlı, ücretsiz bir strateji oyunudur. Nemexia’da savaşan üç ırk vardır.

Nemexia`da neler yapabilirim?
Nemexia size hayali bir evrende 15,000 kadar insanla birlikte oynama şansını veriyor. Siz bu evrende diğer oyuncularla savaşabilir, güçlü ittifaklar kurabilir veya onlara katılabilir ve oyundaki esas hedefe ulaşabilirsiniz.

Neden farklı ırklar var?
Nemexia’daki ırklar Konfederasyon, Tertetler ve Nokslar. Bu ırkların farklı uzay gemileri, binaları ve savunmaları vardır. Her biri çok güçlüdür ancak siz aralarından size en uygun olanı seçmelisiniz. Irklarla ilgili herşey için buraya tıklayınız.

Hammade nedir ve ne işe yarar?
Nemexia’daki hammaddeler Metal, Kristal, Yakıt, Hurda ve Enerjiden oluşur. Metal ve Kristaller oyundaki temel hammaddelerken, yakıt daha çok gemiler amaclı kullanılır. Bu üç hammadde oyunda bina, gemi ve savunma inşa etmek için veya bilimi geliştirmek üzere araştırma yapmak için kullanılabilir. Hurdalar, savaş alanında parçalanmış gemilerin atıklarından başka birşey değildir aslında, ancak savaştan sonra toplanıp geri dönüşüm yolu ile hammaddeye dönüştürülebilirler. Enerji tam olarak hammadde değildir - saat başı üretilmek yerine bir kez üretilir ve sabittir.

Oyunun başında ne yapmalıyım?
Oyuna hammadde kaynaklarını geliştirerek başlamak iyi bir fikir olabilir. Danışmanınızın verdiği görevleri yapmak, sizin çok hızlı ve kolayca kalkınmanıza yardımcı olacaktır.

Bir gezegende hangar kapasitesinden daha fazla gemi tutabilirmiyim? Neden ve nasıl?
Nemexia’daki her oyuncu gezegenine nüfus aşırtabilir (overpopulate). Filonuzu bazı parçalarda konuşlandırarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Mesela, 5.000 boş nüfusu olan gezegeniniz varsa, pek çok sefer 5.000 nüfuslu filo konuşlandırabilirsiniz, yani nüfus aşırtmış olursunuz. Bu durum oyunculara gezegenlerini korumak için daha fazla strateji geliştirme imkanı sağlar. Aynı normal yaşamda olduğu gibi – Risk alan kişidir ki, en iyiye sahip olur veya da kesinlikle en kötüye- Birinci durumda saldıran filosunu geri çağırmadığında, nüfus aşırtan savunucu muhteşem bir zafer kazanır. Diğer durum en kötü ihtimaldir – Nüfus aşırtması yapacak savunan filosu gezegene ulaştığında, saldıran filoyu geri çağırır ve savunan oyuna devam edebilmek için pek çok gemisini yok etmek zorunda kalır.

Saldırı altındayım, ne yapmalıyım?
Önce sakinleşin, filonuzu korumak çok basit bir iş! Saldırabileceğiniz uygun bir gezegen seçmelisiniz. Galaksi menüsünü açın, kırmızı veya turuncu renkli bir gezegen seçin (Denginiz olan oyuncular kırmızı ile, inaktif oyuncular turuncu ile gösterilir.) Düşman saldırısına 5-10 dakika kala tüm gemilerinizi seçin ve var olan tüm hammaddelerinizi gemilerinize yükleyin. Sonra, seçtiğiniz gezegene atak olarak filoyu gönderin ve hızı %10’a düşürün. Düşman saldırısının olmasını bekleyin ve sonrasında filonuzu geri çağırın.
Eğer saldırı size birkaç saat sonra ulaşacaksa ve o zaman da siz bilgisayar başında olamayacaksanız, filonuzu bilgisayarınızdan ayrılmadan evvel Uzay Yolculuğuna kaldırmanız gerekir.

Birkaç saatliğine online olamadığım zamanlarda filomu nasıl koruyabilirim?
Çok basit. Öncelikle, saldırı yapacağınız gezegeni seçin. Size makul uzaklıkta olan inaktif oyunculardan birini seçin veya kolonilerinizden birine saldırı başlatın. Kendi gezegeninize saldırmak normal bir saldırı gibi gerçekleşeceğinden, saldırdığınız kolonideki gemilerinize bir zarar gelmemesi için uçuş süresine dikkat edin. Offline kalacağınız süreyi göz önünde bulundurarak uçuşun süresini ayarlayın. Mesela, 10 satliğine offline kacalağınızı ve gezegenlerinizle ilgilenemeyeceğinizi düşünelim. Saldırının varış süresi 5 saat olacak şekilde inaktif bir oyuncuya filonuzu gönderdiğinizde 5 saat gidiş + 5 saat dönüş, 10 saat boyunca filonuz havada güvende kalacaktır. Siz online olmadan önce filonuzun inmeyeceğinden emin olun.

Birden fazla hesabı bir IP adresi üzerinden nasıl yönetiriz?
Eğer 2 veya daha fazla hesaba sahipseniz ve herhangi bir sebepten dolayı tek bir IP adresinden bunlara ulaşmanız gerekiyorsa, oyundaki destek menüsünü kullanarak Yöneticiyi bilgilendirmeniz ve bakıcı olarak eklemeniz gerekiyor. (daha fazla bilgi için yardım menüsündeki bakıcılık seçeneklerine göz atın.) Bu iki hesap arasındaki uçuşlar kesinlikle yasaktır. Hammadde yardımı, başka bir şekilde yardım, veya başka bir oyuncuya bu iki hesaptan saldırı yasaklar içerisindedir. Ticaret merkezine teklif gönderip kabul etmek de yasaktır. Gemi ticareti de yasaklara dahildir. Temiz oyun oynamak ve cezalardan kaçınmak için 1. Hesaptan çıkış yaptıktan en az 15 dk sonra 2. Hesaba giriş yapılabilir. Bu iki hesabın aynı ittifakta olması yine usülsüz sayılır. Eğer tüm bu kurallara uyabilirseniz ceza almazsınız.

ALINTI: forum.nemexia.net
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | cs2d-player.eu5.org | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Free Web Hosting